Wspólnie dla rodzin – pierwszy krok za nami!


Wspólnie dla rodzin – pierwszy krok za nami!

3 grudnia 2025 w Centrum Inicjatyw w Świdnicy odbyło się pierwsze spotkanie nowo powołanej grupy branżowej, która będzie wspierać rodziny uczestniczące w projekcie „Przyszłość Rodziną pisana”.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki wielu kluczowych obszarów życia społecznego – m.in. oświaty, pomocy społecznej, kultury, sądownictwa oraz organizacji pozarządowych.

Spotkanie miało nie tylko charakter roboczy, ale również warsztatowy – uczestnicy i uczestniczki wspólnie analizowali wyzwania, z jakimi mierzą się rodziny, oraz wypracowywali możliwe rozwiązania i kierunki dalszych działań.

Powołana grupa będzie współpracować także po zakończeniu realizacji projektu. Tworzymy ją z myślą o szybszym reagowaniu, lepszej koordynacji działań i skuteczniejszym rozwiązywaniu problemów, z którymi spotykają się rodziny.

Interdyscyplinarna współpraca to realna szansa na trwałe wsparcie i budowanie lepszej przyszłości dla rodzin z dziećmi.

Projekt realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy w partnerstwie z Fundacją Ładne Historie, w odpowiedzi na konkurs na skalowanie Modelu wzmacniania kapitału społecznego rodzin „Wygrana rodzina”, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Przejdź do treści