Warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców

Jak dbać o zdrowie psychiczne dziecka w wieku szkolnym?

Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko jest nadmiernie niespokojne albo wycofane, ma trudności z przystosowaniem się do nowego miejsca lub w kontaktach z rówieśnikami. A może źle sypia, traci na wadze, ma trudne i niezrozumiałe zachowania lub zauważasz inne niepokojące sygnały…

ZAPRASZAMY

na bezpłatne warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców w zakresie rozumienia trudności psychicznych występujących u dzieci i młodzieży, w ramach projektu realizowanego przez Gminę Miasto Świdnica i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy pn.:

„Wsparcie rodziców dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju i zdrowia psychicznego”

 

Otrzymają Państwo wsparcie w trudnościach wynikających z wychowania dzieci oraz wiedzę w zakresie umiejętności radzenia sobie w obrębie rodzinny z dzieckiem o określonych trudnościach. Warsztaty poprowadzi dwóch specjalistów pracy z rodziną, psychologów, terapeutów, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dzieckiem i rodziną, w której występują zaburzenia emocjonalne i psychiczne. Zajęcia prowadzone będą w grupach zamkniętych, liczących do 15 osób.

Każda grupa uczestniczyć będzie w 3 spotkaniach, trwających po 5 godzin (łącznie 15 godzin)

Termin realizacji:

dla rodziców dzieci w wieku szkoły podstawowej (klasy 1-6):

7, 21 i 28 października 2017 r.

dla rodziców dzieci i młodzieży w wieku szkoły podstawowej (klasy 7) i gimnazjalnej:

4, 18 i 25 listopada 2017 r.

Miejsce realizacji:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, ul. Franciszkańska 7, pok. 16

 

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt pod nr tel. 513 288 925

Dodatkowe informacje można uzyskać w Dziale Pomocy Specjalistycznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, ul.Franciszkańska 7 (pok. 17), tel. 74 854-90-52 wew. 21 lub 23

 

mprips

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017

Skip to content