Świdnicka szkoła dobrych relacji

Zapraszamy mieszkańców Świdnicy do udziału w warsztatach doskonalących umiejętności tworzenia satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi, w domu, jak i w pracy.

W trakcie 4 spotkań uczestnicy, w bezpiecznej i życzliwej atmosferze, przyjrzą się sobie i związkom, które tworzą na co dzień. Zajęcia będą miały praktyczny charakter, z aktywnym udziałem uczestników. Pozwolą na rozwój umiejętności społecznych, dzięki którym będzie można w zgodzie z sobą i szacunkiem dla innych budować zdrowe relacje.

 

Uczestnicząc w warsztatach:

 • otworzysz się na relację z sobą i z innymi
 • odkryjesz swoje wzorce komunikacji i budowania relacji
 • poznasz, czym jest udany związek z drugim człowiekiem
 • nauczysz się w sposób bezpieczny wyrażać siebie i swoje potrzeby

 

Warsztaty poprowadzi autorka programu dr Renata Bibik psycholożka, terapeutka, trenerka szkoleń i warsztatów. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, korzysta z metod terapii opartej na akceptacji i zaangażowaniu (ACT), uważności (MBCT), terapii schematów. Pracuje z osobami doświadczającymi m.in. trudności emocjonalnych i nastroju, trudności adaptacyjnych, związanych ze stresem, kryzysem i traumą. Od wielu lat z pasją prowadzi warsztaty, szkolenia, treningi i coaching z zakresu kompetencji zawodowych i społecznych. Wspiera osoby poszukujące swojej drogi i możliwości szeroko pojętego rozwoju.

„Świdnicka szkoła dobrych relacji” obejmuje 4 spotkania po trzy godziny każde. Spotkania odbędą się w terminach: 6 i 13 września, 4 i 11 października 2023 r. w godzinach od 16.00 do 19.00, w centrum miasta. Grupa uczestnicząca w warsztatach to 15 osób.

Osoby zainteresowane udziałem w „Świdnickiej szkole dobrych relacji” prosimy o kontakt pod nr telefonu: 602-621-749 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 lub za pośrednictwem adresu: d.szylobryt@mops.swidnica.pl

„Świdnicka szkoła dobrych relacji” jest finansowana ze środków na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych w Świdnicy, a organizuje ją Miejski Ośrodek Pomocy Społeczne w Świdnicy we współpracy z Firmą Szkoleniowo-Doradczą Anna Szywała.

Program warsztatów obejmuje następujące zagadnienia:

 1. Razem raźniej. Jak tworzyć udane relacje z innymi? Udane relacje- czyli jakie? Moje przekonania, wzorce i schematy dotyczące relacji – bariery czy mosty? Co buduje zdrowe
  i dojrzałe związki?
 2. Komunikacja w relacjach – szacunek i asertywność. Proaktywność i odpowiedzialność
  w relacjach. Jak stanowczo i z szacunkiem komunikować swoje granice i potrzeby? Asertywność jako sztuka budowania dojrzałych relacji z ludźmi.
 3. Trudne relacje – jak je rozpoznać i jak się z nich uwolnić? Toksyczność w relacji – co powinno zaniepokoić? Dlaczego w tym tkwię? Mechanizmy podtrzymujące niezdrowe związki? Jak się uwolnić od tego co mi nie służy?

Relacja z sobą – samoświadomość jako podstawa zdrowych relacji. Poczucie własnej wartości jako baza dobrych relacji. Jak moje przekonania o sobie wpływają na postrzeganie innych ludzi? Jak sobie Radzic z emocjami w związkach?

Skip to content