Świdnica na rowery

Miasto Świdnica po raz trzeci będzie w czerwcu uczestniczyć w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city  w miastach.

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację (Aktywne Miasta), która rejestruje trasy i ich długości. Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

Naszą propozycją jest stworzenie rywalizacji o puchar AKTYWNEJ FIRMY ŚWIDNICKIEJ czyli najbardziej „rowerowej”.

Udział w tej propozycji polega na stworzeniu własnej grupy firmowej, w której uczestnicy będą zbierać swoje aktywności rowerowe. Aplikacja bezobsługowo będzie prowadzić ranking przejechanych kilometrów pracowników w ramach własnej grupy. Na tej podstawie można zrobić wewnętrzną rywalizację i nagrodzić najbardziej aktywnych pracowników w czasie miejskiego podsumowania rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski we wrześniu.

W poprzednim roku, do zabawy dla Świdnicy przystąpiło łącznie 902 uczestników (643 mężczyzn i 259 kobiet) skupionych w 24 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. W sumie dla Świdnicy pokonali 146.943 kilometry. Jest to wynik lepszy od 2021 roku o 44%, co przełożyło się na bardzo dobre 10. miejsce (poprzednio 14 miejsce) na 56 miast prezydenckich biorących udział w rywalizacji.

W przypadku zainteresowania prosimy o  kontakt – UM Świdnica | Radosław Werner – 74 856-29-38.

Więcej o akcji: [ ABC akcji, sport.swidnica.pl, aktywne.miasta.pl ]

 

Skip to content