Rowerzysto dołącz do akcji „Jeżdżę dla Świdnicy”

Zbieraj kilometry dla dzieci! Dzięki temu najbiedniejszym z nich wyjeździsz rower. Miasto Świdnica jest partnerem akcji „Rower Pomaga” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Jest to kolejne przedsięwzięcie po „Podwórku Nivea”, które może połączyć mieszkańców Świdnicy (i nie tylko) we wspólnym celu.

W ramach akcji każdy rowerzysta, a jest ich wielu w Świdnicy, może się przyczynić do ofiarowania dziecku wymarzonego roweru.

Wystarczy wejść na stronę internetową www.rowerpomaga.pl, odszukać cel „Jeżdżę dla Świdnicy” i wpisać uczciwie ilość przejechanych na rowerze danego dnia kilometrów. Maksymalnie, raz dziennie jedna osoba lub organizacja (np. szkoła, klasa) może wpisać 300 km. Kiedy wspólnie, jako miasto uzbieramy 20 000 km to, jedno świdnickie dziecko ze świetlicy środowiskowej, otrzyma wymarzony rower.

450x300_rower

Jako Świdnica mamy już przejechanych 883 km. Zróbmy wspólnie dużo hałasu i podarujmy jak największą ilość rowerów naszym dzieciom.

Szymon Chojnowski - zastępca prezydenta miasta

Pamiętajmy, że jeżdżąc na rowerze ograniczmy emisję CO2. Zachęćmy naszych przyjaciół, znajomych, sąsiadów do korzystania z tej formy aktywności fizycznej.

Akcja zbierania kilometrów potrwa do 1 września br.

Skip to content