Rodzina 500 plus po 1 lipca

Wniosek „rodzina 500 plus” można złożyć w dowolnym momencie. Świadczenie wypłacone będzie od miesiąca, w którym złożymy wniosek.

Jeśli złożymy wniosek przed 10. dniem danego miesiąca wtedy pieniądze otrzymamy do końca tego miesiąca. Jeśli wniosek złożymy po 10. dniu miesiąca wtedy świadczenie trafi do nas końca kolejnego miesiąca, ale z wyrównaniem za miesiąc w którym złożymy wniosek.

Wniosek możemy złożyć na trzy sposoby. Przez internet – bankowość elektroniczną, PUE ZUS (czyli przez platformę usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych), portal informacyjno-usługowy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia oraz ePUAP. Za pośrednictwem Poczty Polskiej. Będzie liczyć się data stempla pocztowego.  Można też złożyć wniosek osobiście w gminie.

1 lipca to był ostatni dzień, kiedy mogliśmy złożyć wniosek o świadczenie rodzina 500 plus, by otrzymać je z wyrównaniem za trzy miesiące, czyli od 1 kwietnia br.

Jeśli złożyliśmy wniosek przed 1 lipca, ale popełniliśmy w nim błąd nadal mamy szansę, aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od kwietnia. Jeśli okaże się, że wniosek zawiera błędy, zostaniemy poproszeni o ich poprawienie. Będziemy mieli na to do 14 dni. Jeżeli zrobimy to w terminie wyznaczonym przez gminę wówczas otrzymamy świadczenie wychowawcze od 1 kwietnia 2016 r.

W tym roku, wyjątkowo, aby uniknąć składania wniosków dwa razy, świadczenie jest przyznawane od kwietnia 2016 r. do 30 września 2017 r. W kolejnych latach będzie przyznawane od 1 października do 30 września kolejnego roku. Wnioski w kolejnych latach, począwszy od 2017 r., będzie można składać od 1 sierpnia.

Skip to content