Razem Bezpieczniej – inauguracja

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie realizacji programu.

Miasto Świdnica rozpoczyna realizację projektu „Edukacja dla bezpieczeństwa w Świdnicy – działania na rzecz młodzieży i seniorów” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na 2016 rok”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W jego ramach podejmowane będą działania edukacyjne podnoszące świadomość mieszkańców Świdnicy w zakresie zagrożeń i skutków przemocy oraz właściwych postaw i bezpiecznych zachowań, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz młodzieży w wieku gimnazjalnym i seniorów.

Inauguracja i prezentacja projektu odbędzie się 7 października  2016 r. o  godz. 11.00 w sali Klubu „Bolko” przy Pl. Grunwaldzkim 11 Świdnicy.  W trakcie wydarzenia uczestnicy: seniorzy oraz uczniowie świdnickich gimnazjów, będą mieli możliwość poznania dzielnicowych oraz pracowników socjalnych ze swoich dzielnic zamieszkania i nawiązać z nimi bezpośredni kontakt. Uczestnikom zostaną przedstawione prezentacje edukujące w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom. Ponadto wystąpią sportowcy i artyści, którzy przedstawią  swoje pasje i zainteresowania.

Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, Państwowej Stacji Sanitarno-Epiedemiologicznej w Świdnicy, Straży Miejskiej w Świdnicy oraz Dziennego Domu „Senior-WIGOR”.

 Również dnia 7 października  2016 r. o godz. 14.00 w Sali gimnastycznej  SP Nr 1 w Świdnicy przy ul. Galla Anonima 1 zapraszamy na pokaz oraz do wspólnej zabawy z Wiktorem Dębskim mistrzem świata w Footbag i Arkadiuszem Stanek mistrzem Polski Footbag Freestyle. Footbag to widowiskowy sport, polegający na odbijaniu małego woreczka. Wymaga ogromnej koordynacji i techniki, a w połączeniu z muzyką daje niesamowite show.

Organizatorem wydarzenia jest Placówka Wsparcia Dziennego dla Osiedla Zawiszów przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdnicy.

razem_bezpieczniej4

Skip to content