ONKOTAXI: transport do ośrodków medycznych dla osób chorych na nowotwór

Nieważne, gdzie mieszkasz. Czy to Świdnica, Wałbrzych, Legnica, Kłodzko, Wrocław, Jelenia Góra. Może to być mała wieś na Dolnym Śląsku albo kurort nad morzem. Fundacja Alivia prowadzi program bezpłatnej pomocy dla chorych na nowotwory. Jeśli nie macie transportu, a musicie dojechać do szpitala w tym samym mieście albo odległym o wiele kilometrów, Alivia zorganizuje Wam bezpieczną onkotaxówkę za darmo.

– Z naszej pomocy skorzystało już wiele osób na Dolnym Śląsku. Jechali do szpitala na przykład z Kłodzka do Wrocławia i z powrotem. Jesteśmy w stanie zorganizować przejazd każdemu. Za darmo. Bezpiecznie. Jesteśmy w stanie pomóc nawet w zrealizowaniu recepty. Na przykład jeśli pacjent z Wałbrzycha czy innego miasta nie może lub boi się sam iść do apteki, jesteśmy w stanie pomóc.

Magda Sulikowska z Fundacji Alivia

Gdzie się zgłosić?

W ramach akcji ONKOTAXI każdy chory na nowotwór złośliwy może zgłosić prośbę o transport do i z ośrodka leczenia, szpitala czy przychodni. Wystarczy wypełnić i wysłać formularz dostępny na stronie http://www.alivia.org.pl/onkotaxi lub zadzwonić pod numer telefonu 22 100 51 60.

Skip to content