Konkurs „Samorząd Równych Szans”

W poniedziałkowej gali w dniu 26 lutego 2018 r. w krakowskim Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla najlepszych samorządów w Polsce za najlepsze projekty na rzecz osób z niepełno sprawnościami.

Coroczny plebiscyt nagradza tych, którzy w szczególny sposób wspierają osoby z niepełnosprawnościami. Jego celem jest promowanie najlepszych praktyk jednostek samorządu terytorialnego w zakresie poprawy jakości ich życia. Gmina Miasto Świdnica chce promować działania na rzecz osób z niepełno sprawnościami jako wzorcowe przykłady dla innych samorządów, aby pokazać, że nie boimy się zatrudniać osób z niepełnosprawnością, a zatrudnienie traktujemy jako priorytetowe, zdając sobie sprawę również z tego, że ma ono wymiar ekonomiczny.

Nowoczesność samorządów polega na wykorzystaniu najlepszych zasobów tkwiących w osobach z niepełnosprawnością. Otrzymanie nagrody głównej w postaci statuetki „Samorząd Równych Szans” dla najlepszego samorządu w kategorii: Powiat ziemski potwierdza zaangażowanie Miasta na rzecz pełnej aktywizacji niepełnosprawnych mieszkańców Świdnicy oraz wszelkich działań społecznych na rzecz tej grupy społecznej.

W konkursie wzięły udział samorządy z całego kraju, które realizują projekty przyczyniające się do zwiększania udziału osób z różnymi niepełno sprawnościami w życiu lokalnych społeczności. Nagrody przyznawane były w trzech kategoriach: najlepsza gmina, najlepszy powiat grodzki, najlepszy powiat ziemski/ województwo.

W tegorocznej edycji konkursu szczególną uwagę zwracano na obszary związane z działaniem na rzecz zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w sektorze publicznym, edukacją włączającą, niezależnym życiem osób niepełnosprawnych, działaniami na rzecz kobiet z niepełnosprawnością oraz opiekunów osób z niepełnosprawnością, a także z dostępnością wyborów.

Nasza Świdnica znalazła się wśród takich miast jak: Gdańsk, Gdynia, Tczew, Kołobrzeg, Koszalin,  Kraków, Częstochowa, Poznań, Warszawa, Piła, Katowice, Gliwice, Trzebinia, Białystok, Wrocław.

Podczas uroczystej gali statuetkę oraz dyplom w imieniu Prezydent Miasta Świdnicy P. Beaty Moskal- Słaniewskiej i Starosty świdnickiego P. Piotra Federowicza odebrała Ewa Krzeczkowska- Inspektor ds. osób niepełnosprawnych.

[WRGF id=2589]

Skip to content