„Dwa mózgi w domu”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, we współpracy z Firmą Szkoleniowo-Doradczą Anna Szywała, mają przyjemność zaprosić Mieszkańców Świdnicy na wykład jednego z czołowych neurodydaktyków w Polsce dr Marka Kaczmarzyka, pod tytułem „Dwa mózgi w domu”.

Głównym celem wykładu jest zwrócenie Państwa uwagi na biologiczne podłoże zjawisk związanych z wychowaniem w okresie dzieciństwa i adolescencji, które są okresami dynamicznych zmian w mózgu człowieka. Poruszone zostaną m.in. tematy:

  • Działanie mózgu na różnych etapach rozwoju,
  • Neurobiologiczna skuteczność metod wychowawczych,
  • Magia neuronów lustrzanych. Odpowiedzialność „lustrzana” opiekuna,
  • Skalowanie mechanizmów lustrzanych.

Wykład odbędzie w dniu 8 maja 2019 r. w godz. od 16.30 do 18.30 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy.

Spotkanie jest bezpłatne, udział nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Prowadzący wykład, dr Marek Kaczmarzyk, jest doktorem nauk biologicznych, neurobiologiem, memetykiem i ewolucjonistą. To propagator dydaktyki ewolucyjnej, dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i nauczania. Autor wielu publikacji z zakresu neurodydaktyki i dydaktyki oraz artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia: „Zielony mem”, „Szkoła neuronów: o nastolatkach, kompromisach i wychowaniu”, „Unikat: biologia wyjątkowości”. Wykładowca akademicki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, od 2000 r. kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska). Od 2012 r. prowadzi Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe – Wszechnica Śląska, działające w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego UŚ.