Zaczarowany świat podwórek Fundacji „Ładne historie”

Już po raz szósty w czasie lata na świdnickich podwórkach gościć będzie dużo zabawy. W ramach akcji „Lato na podwórku” organizowane będą zajęcia animacyjne i artystyczne, warsztaty edukacyjne oraz podwórkowe pokazy filmowe dla dzieci i dorosłych spędzających lato w mieście. Powołany zostanie także międzypokoleniowy teatrzyk podwórkowy. To pomysł na to, jak pomóc dzieciom, które na co dzień mają trudności w nawiązywaniu relacji, m.in. z powodu roku szkolnego spędzonego na zdalnej edukacji. To także sposób na inspirowanie i pobudzanie ich rozwoju, umiejętności i talentów.

Animacje będą organizowane na 4 świdnickich podwórkach, tj. przy ul. Gdyńskiej, Kopernika/Okrężnej, Prądzyńskiego oraz na skwerze Galla Anonima, w okresie od 21 czerwca do 26 sierpnia br.

Dzięki zabawom i grom podwórkowym, tańcom, rysunkom i muzyce dzieci nie będą zatopione w telefonach komórkowych i tabletach. Podwórko stanie się ponownie przestrzenią do spotkania, rozmowy, serdecznych gestów, przestrzenią do kształtowania i wyrażania dziecięcej wyobraźni. Dotyczy to nie tylko dzieci. Organizator wydarzenia Fundacja „Ładne historie” zachęca do wyjścia z domu i wspólnej zabawy z całą rodziną, zarówno dzieci, jak i rodziców czy seniorów. Takie podwórkowe wydarzenia mogą stać się wymarzoną przestrzenią z dzieciństwa.

W corocznej edycji „Lata na podwórku” ważną rolę odgrywają wolontariusze, którzy pomagają przy realizacji zajęć. Do 15 czerwca, każda osoba powyżej 15 roku życia, która czerpie radość z pomagania i dzielenia się doświadczeniami, a przy tym ma w sobie chęć przeżycia przygody, działając na rzecz innych, może zgłosić się do wolontariatu. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem strony internetowej fundacji http://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku/zostan-wolontariuszem.To duża szansa na zdobycie cennych umiejętności organizacyjno-animacyjnych, a przede wszystkim sposób na poznanie nowych ludzi i realny wpływ na sytuację małych mieszkańców Świdnicy. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się również w mediach społecznościowych: https://fb.me/e/44WpwJI76.