XVII Gala Obchodów Dni Seniora

W ramach XVII obchodów Dni Seniora w Świdnicy 16 września 2022 r. zapraszamy wszystkich seniorów o przybycie i wspólne świętowanie na Świdnickim Rynku oraz w Teatrze Miejskim. Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 11.00 defiladą prowadzoną przez Orkiestrę Sudeckiej Agencji Artystycznej „SART” z Bielawy. Tegoroczne obchody Dni Seniora organizowane są pod hasłem „Przez różowe okulary” co ma zachęcać seniorów do spojrzenia na świat, który ich otacza właśnie przez różowe okulary i postrzegania otaczającej rzeczywistości z dobrej strony.

Osoby uczestniczące w defiladzie zostaną wprowadzone w dobry nastrój skocznymi utworami Orkiestry „SART”. Ok. godziny 11.30 zapraszamy do Teatru na kolejne wydarzenia. W tych radosnych okolicznościach Prezydent Miasta Świdnicy przekaże Seniorom klucz do Miasta. Ponadto goście będą mogli obejrzeć spektakl  międzypokoleniowy pt.:” Różowy Kapturek”. W spektaklu, o lekkiej kabaretowej formie, wystąpią w nim aktorzy z „Teatru Zielona Gęś” z Dziennego Domu „Senior+ w Świdnicy, Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie I LO w Świdnicy. Spotkanie w Teatrze zakończy się poczęstunkiem dla wszystkich uczestników. Przypominamy, że to nie są jedyne atrakcje przygotowane przez Miasto dla seniorów w ramach XVII obchodów Dni Seniora w Świdnicy.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców Świdnicy o przekazywanie informacji osobom 60+ o ofercie kulturalnej, rekreacyjnej i pomocowej dla seniorów. W Świdnicy jest organizowanych wiele działań na rzecz osób w wieku senioralnym, które mają sprawić, aby nie czuli się samotni.