Światowy Dzień Zdrowia – 7 kwietnia


Już 7 kwietnia 2017 roku będziemy obchodzić Światowy Dzień Zdrowia – tematem przewodnim będzie depresja. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej włącza się w działania.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.


Ale depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

 


Masz pytanie albo problem, o którym chciałbyś porozmawiać? A może to ktoś z Twoich bliskich potrzebuje wsparcia? Forum przeciw depresji zaprasza na stronę na spotkanie z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem.

 

Jeśli podejrzewasz u siebie lub Twojego bliskiego depresję, jeśli sądzisz, że dzieje się z Tobą coś poważniejszego niż chwilowe obniżenie nastroju, stres czy przemęczenie – nie wahaj się i skontaktuj się ze specjalistą. Zadzwoń! tel. 22-594-91-00

 

Telefon jest też czynny przez cały rok w każdą środę i czwartek w godz. 17:00-19:00

 

CZAT ZE SPECJALISTĄ – LEKARZEM PSYCHIATRĄ ORAZ PSYCHOLOGIEM  www.forumprzeciwdepresji.pl

 

Informacje związane z tą tematyką można zaleźć na stronie na stronie Biura WHO w Polsce:

Skip to content