Lato na świdnickich podwórkach – Ładne Historie szukają wolontariuszek i wolontariuszy w każdym wieku

Fundacja Ładne Historie potrzebuje wsparcia wolontariuszy – otwarta rekrutacja potrwa do 15 czerwca.

Wzorem lat ubiegłych na świdnickie podwórka powraca zabawa dla najmłodszych i całych rodzin.  „Lato na podwórku” to wydarzenie  które trwa całe wakacje i zapewnia jego uczestnikom rozrywkę oraz edukację.  Jak co roku na uczestników i uczestniczki czekają  zajęcia edukacyjne oraz bogata oferta warsztatów   m.in. projektowanie, malowanie, uważność i relaksacja, a także taniec, kino i teatr. To wydarzenia familijne, zachęcające do wyjścia z domu i wspólnej zabawy z całą rodziną – zarówno dla dzieci, jak i rodziców czy seniorów. Projekt startuje na podwórkach 21 czerwca i potrwa do 26 sierpnia.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są prawa dziecka, by przyjrzeć się z bliska takim pojęciom jak prawo do tożsamości, rozwoju czy wyrażania własnych poglądów. Organizatorom zależy, aby to same dzieci miały wiedzę na temat tego, jakie prawa im przysługują i jak można je chronić.  Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Dołącz do wolontariatu i zrób z nami lato!


Jeśli masz czas i chcesz współtworzyć te ciekawe spotkania zgłoś się. Fundacja zaprasza każdą osobę  powyżej 15 roku życia, która czerpie radość z pomagania i dzielenia się doświadczeniami,  a przy tym ma w sobie chęć przeżycia przygody, działając na rzecz innych. To szansa na zdobycie cennych umiejętności organizacyjno-animacyjnych, a przede wszystkim sposób na poznanie nowych ludzi i realny wpływ na sytuację małych mieszkańców Świdnicy.  Aby współtworzyć „Lato na podwórku”, należy do połowy czerwca 2021 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem strony internetowej fundacji. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się także w mediach społecznościowych: https://fb.me/e/44WpwJI76.

Fundacja tworzy obszerny program rozwoju w ramach Akademii Wolontariusza dla wszystkich chętnych podjęcia się pracy zespołowej w trakcie projektu jak na przykład szkolenia z samoobrony i asertywności, warsztaty z wystąpień publicznych czy nauki Polskiego Języka Migowego. Wartością dodaną jest promocja idei wolontariatu współtworzonego z przedstawicielami świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jako wyjątkowej alternatywy dla rozwoju osób w różnym wieku, poprzez działania umożliwiające międzypokoleniową integrację.

Skip to content